Reklamı Geç
Advert

23 Nisan Tüm Coşku İle Kutlandı.

23 Nisan Çocuk Bayramı Bölgemiz Mahallelerinde tüm çoşku ile kutlandı.

23 Nisan Tüm Coşku İle Kutlandı.
23 Nisan Tüm Coşku İle Kutlandı. admin

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye olması ile birlikte kendi Bölge mahallelerimizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm çoşkuyla kutlandı.

 Bölgemiz Mahallelerinden Olan Camili Mahallesinde Bulunan Kapalı spor salonunda gerçekleşen kutlama mahalle okullarımız öğrencilerinin Hallk Oyunları, Yarışmalar Şiir Okuma gibi birçok etkinlik gerçekleştirerek. yoğun katılımla kutlama bitmiştir.

escort halkalı

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halk Eğitim den Gitmeye Değer Bir Kurs;
Halk Eğitim den Gitmeye Değer Bir Kurs;