GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-07-2018 14:01   Güncelleme : 27-07-2018 14:01

Yenikent Bölgesi TBMM'de

Yenikent Bölgesi Hakkında dayanışma ile Milletvekillerinin ve Belediyenin desteği ile gerçekleşmesi bekleniyor.

        Camili Mahallesi Muhtar adayı ve aynı zamanda Çaydanlık Aile çay bahçesi işletmecisi Gökhan Küpçük, Han Gayrimenkul sahibi Gürhan Karabağ, Emlak Danışmanı Ercan Şener ve Rasim Alagürer TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) seçim sonrası kazan Sakarya Milletvekillerini hayırlı olsun ziyaretinde bulundu aynı zamanda Yenikent Bölgesinin sorunlarını Milletvekillerine aktaran ve sonuç bekleyen Yenikent Bölgesi vatandaşları ve Küpçük Mecliste Yenikent bölgesinin sorunlarının olumlu neticesini bekliyor.

         Sorunları ve  Milletvekillerinin açıklamaları.

 

 YENİKENT BÖLGESİNİN YEŞİLLENDİRİLMESİ;

           Yenikent Bölgesinin yaşanacak ve huzur bulunacak bir bölge olması için Küpçük ve Yenikent Bölgesi halkı Yenikent bölgesinin yeşillenmesini Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek' dile getirdi. Atabek "haklısınız Yenikent Bölgesi Huzur dolu ve sessiz bir bölge bölgemizin yeşillenmesi için bildirimlerimi yapacağım" dedi.

 

 YENİKENT BÖLGESİNE OTEL İNŞAATI;

           2020 Cumhurbaşkanlığı Dünya Olimpiyat Bisklet Şampiyonasına ev sahipliği yapacak olan Yenikent Bölgesinin Yurt İçi ve Yurt Dışından gelecek olan Sporcular ve Seyircilerin kalacak yerinin olmadığı ve Yenikent Bölgesinde Otel vb. yerlerin bulunmadığını dile getirildi. Çalışmalar için elimden gelen herşeyi yapmaya çalışacağım diyen Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu Yenikent Bölgesi halkının beklentilerini arttırdı.

 

 İŞ MERKEZLERİNİN AKTİF HALE GELMESİ; 

          Kullanılmaz halde olan mavi iş merkezi ve sarı iş merkezleri de dile getirildi. Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek "benim görüşümde o yönde çünkü Yenikent Bölgesine canlılık getireceğine inananıyorum." dedi.

 

 BİSİKLET ADASI PROJESİ;

        Bisİklet adası projesinin yapımıda dile getirildi. Bisiklet adası projesinin yapımının şimdiye dek yarısının tamamlamasını gerekiyor diyen Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek her tamamlanamadığı gün için mütahitlere ceza kesiliyor dedi.İnşallah erken zamanda tamamlanmasını bekliyoruz dedi.

 

 ŞEYH EDEBALİ CAMİİ;

         Sakarya'nın en büyük camisi olan Şeyh Edebali Camiinin yapının yarı bitti ve şimdi ise Mütahitin Camiiyi teslim etmesi bekleniyor ve Geciktirdiğinden dolayı mütahitlere ceza kesiliyor diyen Çiğdem Erdoğan Atabek erken zamanda Dernek Başkanlığını yapacağım camiinin inşaatının tamamlanmasını bekliyorum ve camiinin içinde namaz kılmakda çok istiyorum dedi.

 

          TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi)'nde Gökhan Küpçük, Han Gayrimenkul sahibi Gürhan Karabağ, Emlak Danışmanı Ercan Şener ve 1676 Ada Başkanı Rasim Alagürer'in ziyaret ettikleri Milletvekilleri:

-Sakarya 2. Bölge Miiletvekili Recep Uncuoğlu

-Sakarya 4. Bölge Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek

-Ordu 1. Bölge Milletveki Cemal Enginyurt 

-CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Böke, Mersin Milletvekili ve PM üyesi Fikri Sağlar

Ziyarette Bulundular. Olumlu geçen Türkiye Büyük Millet Meclisi ziyareti Anıtkabir ile son buldu.