GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2018 09:17   Güncelleme : 07-09-2018 09:17

Kalıcı İş Merkezlerinden Biri "POLİS ÖZEL HAREKAT" Oluyor

Bölgemiz Mahallelerinden Camili Mahallesi'ndeki kalıcı iş yerlerinden biri İl Emniyet Müdürlüğü'ne tahsis edilerek, Özel Harekat Şube Müdürlüğü olacak.

Kalıcı İş Merkezlerinden Biri

           Camili Mahallesinde bulunan kalıcı işyerlerinden 266 nolu İş Merkezi Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılında Adli Tıp Şube Müdürlüğü ve otopsi Merkezi yapılması için Adalet Bakanlığı'na tahsis etmişti.
Ancak söz konusu Kurum için bu yıl içerisinde resmi daireler kampüsünün ilerisindeki sakarya MYO karşısındaki 6,5 dönümlük arsa Sakarya Cumhuriyeti Başsavcılığı'na tahsis edildi.Bu gelişmenin ardından Adalet Bakanlığı tarafından daha önce tahsis edilen 266 nolu işyerinden feragat etti.

 EMNİYETİN TALEBİ
         Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde 2014 yılında kurulan, Özel Harekat Şube Müdürlüğü için yer arama çalışmaları bu gelişmeyle birlikte boyut değiştirdi. İl Emniyet Müdürlüğü'nün isteği ve Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun girişimi ile söz konusu iş merkezinin emniyete tahsisi gündeme geldi.
         Büyükşehir İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı konuyla ilgili olarak bir yazı hazırlayarak Büyükşehir Meclisine gönderdi. Konu 10 Eylül Pazartesi günü toplanacak olan Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında ele alınacak.

 EN KISA SÜREDE
          İlgili iş yerlerinin Sakarya Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binası olarak Emniyet Genel Müdürlüğü'ne tahsisi için Büyükşehir Belediye Başkanı ve Encümenleri yetki verilecek. Bürokratik işlemlerin tamamlanmasının ardından iş yerinde düzenlemeler yapılarak, Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nün en kısa sürede buraya taşınması hedefleniyor. 266 nolu İş Merkezi Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin arkasında yer alıyor.