AKP
Giriş Tarihi : 28-10-2018 23:40   Güncelleme : 28-10-2018 23:40

"Yenikent'e Ayrı Önem Veriyoruz"

AK Parti Adapazarı 57. Danışma Meclisi toplantısı gerçekleştirildi.

AK Parti Adapazarı 57. Danışma Meclisi toplantısında konuşan Başkan Toçoğlu, “Adapazarı’nda Maltepe Park ve ADAKULE’nin kısa süre önce açılışını gerçekleştirdik. Deprem bölgesinde yer alan bir şehiriz. Yatay mimariyi hem afete hazırlık hem de estetik açıdan önemsiyoruz. Öte yandan Yenikent’e de ayrı bir önem veriyoruz. Bölgede yeni yaşam alanlarını tamamladık. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’ni kazandırdık. Karaman’da yeni bir park inşa ediyoruz. SAMEK’lerimiz kadınların hizmetinde. Eğitim ve sosyal hizmetlerimizi de yine bölgenin kullanımına sunduk” dedi. Milletvekili Uncuoğlu, “AK Parti bu ülke ve bütün mazlumlara umut olmaya, insanların yüzünü güldürmeye her zaman devam edecek” dedi. İl Başkanı Kılıç ise; “Bu şehirde ortak hayallerimiz var ve hayallerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Adapazarı 57. Danışma Meclisi toplantısına katıldı. Programda AK Parti Milletvekili Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, Adapazarı Belediyesi Başkanvekili Erol Aydın ve çok sayıda teşkilat mensubu yer aldı. Önceki dönem yönetim kurulu üyelerine ise program sonunda plaket takdim edildi.

 

Canla ve başla çalışacağız

Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtulmuş, “Yeni yönetim olarak ilk yönetim toplantımızı Eylül ayında gerçekleştirmiştik. Birim başkanlarımızla birlikte mahalle yönetimlerimizin eksik olan kısımlarını tamamlamaya çalıştık.  Sandık yönetim kurulunu da en kısa sürede tamamlayacağız. Biz çok büyük bir partiyiz. Bizler her seçime hazırız ve bu seçimde de canla başla çalışacağız. 2019 seçimleri ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını istiyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Motivasyonumuz artıyor

İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, “Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi AK Partinin öncü neferleri Kadın Kolları olarak çalışmalarımızı tevazu, samimiyet ve gayretle dur durak bilmeden aksatmadan ve önce millet diyerek sürdürüyoruz” derken; İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Hüseyin Anılmış, “Adapazarı Gençlik Kolları olarak Cumhurbaşkanımız ile aynı yolda ilerlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim gayemiz Genel Başkanımızın omzundan yükleri alabilmektir. Cumhurbaşkanımızın arkasında Adapazarı’nın en yüksek oy alması için çalışacağız” dedi.

 

Çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

Adapazarı Belediye Başkanvekili Erol Aydın, “AK Parti iktidarıyla 2002’den bugüne çok güzel işlere imza attık. Adapazarı olarak şehrimize güzel şeyler vermek için çalıştık. Bunları siz değerli kişilerle yaptık. Mahallelerimizde asfaltları büyük ölçüde tamamladık. Son 5 yıl içinde mahallede futbol, basketbol, spor alanları ve 490 adet sosyal donatıyı hizmete sunduk. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor” dedi.

 

Yenikent’e ayrı önem veriyoruz

Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet belediyeciliği konusunda önemli yollar kat ettik. Beraberce hayırlı işler yaptık. Adapazarı’nda Maltepe Park ve Adakule’nin açılışını yaptık. Sakarya deprem bölgesinde yer alıyor. Şehrimizde yatay mimariyi hem afete hazırlık hem de estetik açıdan önemsiyoruz. Öte yandan Yenikent’e de ayrı bir önem veriyoruz. Bölgede yeni yaşam alanları inşa ettik. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’ni kazandırdık. Karaman’da yeni bir park çalışmamız devam ediyor. SAMEK’lerimiz kadınların hizmetinde. Eğitim ve sosyal hizmetlerimizi de yine bölgenin kullanımına sunduk” dedi.

 

Alnımız AK ilerleyeceğiz

Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak Adapazarı ilçe teşkilatımızla her zaman çok özenli işlere imza attık. Sakarya’nın en büyük teşkilatı olan Adapazarı teşkilatımız ile önümüzdeki seçim sürecini de güzel bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum. Vakur bir şekilde asaletimizi koruyarak süreci takip edelim. İnşallah alnımız ak bir şekilde bu yolda ilerleyeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

 

AK Parti milletimizin tek adresi

Milletvekili Uncuoğlu, “Önümüzdeki yerel seçimler; AK Partimizin 24 Haziran’dan sonra tekrar milletimizin ve birliğimizin adresi olacağı, umudu geleceğe taşıyacak noktada gücüne güç kattığı zaman olacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini inşallah daha güçlü hale getireceğiz. Çok önemli seçimleri ve kritik zamanları geride bıraktık. Partimize kapatma davaları açıldı. 15 Temmuz’un o karanlık gecesi aydınlık bir sabah olsun diye hep beraber meydanlara çıktık. AK Parti bu ülke ve bütün mazlumlara umut olmaya, insanların yüzünü güldürmeye her zaman devam edecek” dedi.

 

Hayallerimizin şehri

İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Sakarya İl teşkilatı olarak Büyükşehir Belediye Başkanımızla, Milletvekillerimizle ve bütün teşkilatlarımızla hakikaten çok güzel bir ahenk içerisindeyiz. Bugün Cumhurbaşkanımızın konuşmasını dinledik. Seçim için Sayın Cumhurbaşkanımız çok güzel bilgiler verdiler. Bizim ortak bir özelliğimiz var hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Ama hepimiz bu şehir için yaşıyoruz. Milletvekillerimiz bizim için kanun çıkarmaya çalışıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız bizim için hizmetler hayata geçiriyor. Kadın Kollarımız her yerde her eve gidip mazlumların derdine derman oluyor. Gençlik Kollarımız da aynı yani herkes bizim için hizmet ediyor. Bu şehirde hepimizin hatırası var. Bu şehirde ortak hayallerimiz var ve bir bir gerçekleştiriyoruz. Bu şehir bizim hayallerimizin mekânı haline geldi” dedi.