GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-05-2019 18:33   Güncelleme : 06-05-2019 18:33

Hakkari sınırında 3 askerimizin şehit olduğu hain saldırıda Sakaryalı uzman çavuş yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, geçtiğimiz gün sınır bölgesindeki bir üsse PKK/YPG'li teröristler tarafından Irak’ın kuzeyinden havan atışı yapıldığı bildirildi.

Teröristlerin saldırısı sonucu 3 askerin şehit olduğu, bir askerin de yaralandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Olay sonrası teröristlere ait hedefler meşru müdafaa hakkı kapsamında bölgedeki kara ateş destek vasıtalarımız ile derhal ateş altına alınmış olup, hava harekatı ile desteklenen operasyonlar da başlatılmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.”

Öte yandan hain saldırıda Sakaryalı uzman çavuş Celal Hayta yaralandı. Hayta'nın Adapazarı Kurtuluş Mahallesi'nde yaşayan ailesine askeri yetkililerce bilgi verildi. Yaralı askerimizin hayati tehlikesinin sürdüğü ve haylada yoğun bakımda olduğu öğrenildi.