GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2018 03:52   Güncelleme : 11-06-2018 03:52

Korucuk Halkı Acil Servis ve Lise istiyor;

Yeni yerleşim bölgesinin en hızlı gelişen ve büyüyen mahallelerinden Korucuk Mahallesi sakinleri, mahallelerinde bir lise yapılması için yetkililere sesleniyor. Mahalle sakinleri aynı zamanda Korucuk Hastanesine acil servisin de açılmasını istiyor.

Korucuk Halkı Acil Servis ve Lise istiyor;

Yeni yerleşim bölgesinin en hızlı gelişen ve büyüyen mahallesi olan Korucuk Sakinleri, yetkililere sesleniyor. Kocaeli’nin sınır mahalle ve köylerine yakınlığı nedeniyle, tercih edilen Korucuk Mahallesi sakinleri, nüfuslarının 30 binlere ulaştıklarını belirtirken en büyük problemlerin başında eğitim geldiğini ifade ediyor. Bölgede iki ilk okul ve iki ortaokulu bulunduğunu ifade eden vatandaşlar, mahallelerine bir lise açılmasını istiyor.
LİSE ZARURETİ
Korucuk Mahallesi girişinde 25 dönümlük bir arazinin eğitim alanı olarak ayrıldığını ifade eden vatandaşlar, “En yakın lise Camili Mahallesinde.  Diğer bir lise ise Cevat Ayhan Fen Lisesi.  Ancak, biz mahallemize hitap edecek bir lise istiyoruz. Bu Fen Lisesi olabilir, Meslek Lisesi olabilir, düz lise olabilir. Bu lise mahallemiz için artık bir zaruret haline gelmiştir diyerek” bu yaz sezonunda bu taleplerinin hayata geçmesini beklediklerini ifade ettiler.
ACİL SERVİS
Öte yandan mahalle sakinlerinin diğer bir talebi ise Korucuk Hastanesinde bir acil servisin hizmete girmesi olduğunu ifade etti. Sağlık ile ilgili olarak acil durumlarda en yakın Yenikent Devlet Hastanesine gidildiğini belirten mahalle sakinleri, “Sağlık konusunda saniyelerin önemi var. Kocaali’nin sınır köyleri de mahalleleri de bu hastanaye yakın. Sayın valimizden ve yetkililerden  bu konuda da gerekli adımı atmalarını  ve girişimde bulunmalarını istiyoruz” dediler.