YAŞAM
Giriş Tarihi : 12-06-2018 16:15   Güncelleme : 14-06-2018 00:49

Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var;

Adapazarı Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu İfatar programı.

Bir Elin Nesi Var İki Elin Sesi Var;

     Adapazarı Belediyesi’nin mahallelerde düzenlediği halk iftarı Camili Mahallesi Sait Faik Abasıyanık Okul Bahçesinde düzenlenen etkinlikle devam etti.

Adapazarı Belediyesi tarafından Camili Mahallesi’nde düzenlenen halk iftarına Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın, Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer ve Rıdvan Özüm, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Metin Kurtuluş, Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda mahalle halkı katıldı.
 13 HAZİRAN ÇARŞAMBA KORUCUK
Prof.Dr. Mehmet Emin Ay’ın katılımı ile yapılan iftar sohbetinde Ramazan ayı ve önemi anlatıldı.  Ubeydullah Sekizli İlahi Grubu’nun seslendirdiği birbirinden güzel ilahiler ile açılan oruç sonunda dualar yapıldı. Ramazan ruhunun kurulan iftar sofraları ile daha bir anlam kazandığını belirten Başkan Vekili Erol Aydın, “Mahalle iftarlarında kurulan bu sofralar insanları bir araya getirerek kaynaşmalarına vesile oluyor. Ramazan’ın hikmetini, bereketini ve huzurunu bu sofralarda birlikte paylaşarak yaşıyoruz. İnsanlar arasında ayrım ortadan kalkıyor. Mahalle halkı belki aylardır görmediği komşularıyla bir arada iftar açmanın aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor. Bu vesileyle kardeşlik ve birlik duygularının pekişmesine vesile olan iftar sofralarımıza katılarak renk kattığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Belediye son iftarını 13 Haziran Çarşamba günü Korucuk’ta Toki Okul Bahçesinde verecek.

Foto-Program sonunda Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, Prof.Dr. Mehmet Emin Ay’a çiçek ve günün anısına çini işlemeli tabak hediye etti.

Muhabir;Adnan Yılmaz